Cień zła w idealnym świecie

Miłość i nienawiść nierzadko dzieli cienka granica, którą niektórym osobom bardzo łatwo jest przekroczyć. Niekiedy emocje są tak intensywne, że pociąga to za sobą nieodwracalne i tragiczne w skutkach czyny. Niegdyś zakochani, stają się wrogami, lub wręcz ofiarami, połączonymi ciasnymi więzami wzajemnych uczuć. Nie prowadzi to do niczego dobrego i doskonale przekonała się o tym Harper McClain, główna bohaterka książki pod tytułem „Piękne ciało” autorstwa Christi Daugherty.

Piękna nieznajoma?

Zło potrafi wkraść się wszędzie, nawet do prestiżowych i pełnych luksusu dzielnic, które wydają się pozbawione problemów. To tam zostaje zamordowana Naomi Scott – młoda dziewczyna, która z pozoru miała wszystko. Studiowała wymagający kierunek, jakim jest prawo, cieszyła się urodą i powodzeniem wśród płci przeciwnej. Przyczyny tego zagadkowego morderstwa bada reporterka kryminalna, Harper McClain, która nie może pozbyć się wrażenia, że skądś zna Naomi. Dziennikarskie śledztwo nie jest łatwe, choć policja typuje trzech głównych podejrzanych. Wśród nich znajdują się: chłopak, z którym dziewczyna spotykała się przed śmiercią, będący jednocześnie synem prokuratora generalnego, jej były partner posiadający kryminalną przeszłość oraz podkochujący się w niej właściciel jednego z barów. Każdy z nich twierdził, że kochał Naomi. Dobrze jednak wiadomo, że od miłości do nienawiści prowadzi niekiedy tylko jeden krok, a zazdrość nigdy nie jest dobrym doradcą.

Pod presją

Mylne tropy, liczne zwroty akcji, tajemnice i naciski społeczeństwa, które wręcz żąda natychmiastowego znalezienia i ukarania winnego sprawiają, że Harper ma twardy orzech do zgryzienia. Na domiar złego sytuacja w redakcji, w której kobieta pracuje, jest napięta i istnieje podejrzenie, że zarówno ona, jak i jej szefowa mogą stracić posady. Wyjaśnienie morderstwa Naomi Scott staje się więc dla Harper nie tylko moralną powinnością, ale i szansą na zadbanie o własną karierę. Czy sprosta temu wyzwaniu? „Piękne ciało” to drugi tom z cyklu książek poświęconych Harper McClain. Rozpoczęła go bestsellerowa książka pod tytułem „Echo morderstwa”. Obie z nich opowiadają o losach doskonale wykreowanej bohaterki, która jest jedną z najlepszych reporterek kryminalnych i skupia się na wyjaśnianiu intrygujących zbrodni.

Christi Daugherty, autorka, to amerykańska pisarka, która niegdyś pracowała jako dziennikarka śledcza i reporterka. To dodatkowo czyni jej powieści rzetelnymi i wiarygodnymi. Wśród wydanych przez nią publikacji znajdują się: „Niezłomni”, „Dziedzictwo”, „Zbuntowani”, czy „Tajemnie miasto”.